انواع چاپ

انواع چاپ به طور کلی به سه گروه تقسیم می شوند: 1) چاپ مستقیم 2) چاپ غیرمستقیم 3) چاپ غیر تماسی

چاپ مستقیم: در این روش، سطحی که عملیات چاپ بر روی آن انجام می‌گیرد به صورت مستقیم با فرم چاپ در تماس است. روش‌هایی که در آن‌ها از این نوع چاپ استفاده می‌شود عبارتند از: فلکسو، کلیشه، نایلوپرینت، لترپرس، سیلک اسکرین، باتیک، هلیوگراور، طلاکوب.
چاپ غیرمستقیم: در این روش از چاپ سطح چاپ شونده به طور غیر‌مستقیم با فرم چاپ در تماس است. بدین منظور ابتدا نقش اولیه به یک لایه بیرنگ منتقل شده و در نهایت از آن لایه بر روی سطح نهایی مثلا کاغذ منتقل می شود. چاپ افست به عنوان یکی از معروف‌ترین نمونه‌های این روش چاپ است. در این مورد، رابط چاپ (زینک)، تصویر و مطالب مورد نظر اولیه را بر روی لاستیکی منتقل کرده سپس چاپ نهایی از روی لاستیک بر روی سطح مورد نظر اعمال می‌شود.
چاپ غیر تماسی: در این روش، عملیات چاپ در اثر تماس صورت نمی‌گیرد بلکه به صورت کاملا مجزا، پودر یا جوهر به سطح چاپ مورد نظر پاشیده می‌شود. چاپ دیجیتال از این نوع چاپ می باشد.

انواع چاپ

4 thoughts on “انواع چاپ

 • سلام روز بخیر
  دلنوشته هامو ک به صورت ادبی و اکنده از ارایه های ادبیه میخوام جاپ کنم ان شاالله
  انتشارات شما چاپ کتاب های ادبی رو انجام میده و ممکنه اطلاعات مختصری از چاپ کتاب به من بدین.
  ممنونم

  1. سلام. روز شما هم بخیر. من ایمیل بهتون دادم ولی گویا به دستتون نرسیده. اگر فایل ورد نوشته هاتون آماده است برامون بفرستین تا کارهایی مثل ویراستاری و صفحه آرایی رو انجام بدیم و پس از اخذ مجوزها ان شاالله به چاپ برسونیم. برای برآورد قیمت و سایر توضیحات به شماره 09153332213 پیام بدین.

  1. سلام. به عهده مولف. اما به صورت محدود میتونیم به چندتا کتابفروشی به صورت امانی کتابهارو بدیم ولی فروشش توی این بازار اصلا معلوم نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *